Stenbord 1800-talets första hälft

Klubbat för:

64 000 SEK

Utropspris

70 000 SEK

STENBORD, Skåne 1800-talets första hälft, skiva av kalksten, underrede i ek och furu, balusterformade och kannelerade ben, konturerad sarg med låda, fragmentarisk bemålning i engelskt rött, höjd ca 79, 210x 83 cm

Slitage, underrede med smärre skador och lagningar

401686

2016-09-05