Stenbord 1800-talets första hälft
Klubbat för:
64 000 SEK
Utropspris
70 000 SEK
STENBORD, Skåne 1800-talets första hälft, skiva av kalksten, underrede i ek och furu, balusterformade och kannelerade ben, konturerad sarg med låda, fragmentarisk bemålning i engelskt rött, höjd ca 79, 210x 83 cm
Slitage, underrede med smärre skador och lagningar
401686
2016-09-05