Klubbat för:
400 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
TALLRIKAR, SKÅLAR, 8 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor, diameter 8-23 cm
Zustandsbeschreibung
Sprickor, nagg, skador
402110
2016-09-01
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner