Vera Nilsson blandteknik
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VERA NILSSON (1888-1979): Minne från Afrika (skiss 1952), monogramsignerad VN, olja/ blandteknik på smörpapper, ca 41x36,5 cm
UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst utställning 269, författare väljer konst
Dedikation, smärre hål/ mindre skador
402220
2016-09-01