Vera Nilsson blandteknik

Vera Nilsson blandteknik
Vera Nilsson blandteknik
Vera Nilsson blandteknik
Vera Nilsson blandteknik

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VERA NILSSON (1888-1979): Minne från Afrika (skiss 1952), monogramsignerad VN, olja/ blandteknik på smörpapper, ca 41x36,5 cm

UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst utställning 269, författare väljer konst

Dedikation, smärre hål/ mindre skador

402220

2016-09-01