Märklin tåganläggning Ho
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MÄRKLIN TÅGANLÄGGNING, spår Ho, huvudsak 1950-tal, bestående av ånglok HR 800, ånglok TM 800, tankvagn 374, 4 st öppna godsvagnar 305, 2 st personvagnar 3210, personvagn 346/1, bagagevagn 346/4, tunnvagn 308 restaurangvagn 346/2, sovvagn 346/3, godsvagn 320, 2 öppna godsvagnar samt kranvagn, vändskiva 410 GN, perrong 423, ca 140 rälsbitar, 6 växlar, 6stoppskenor, bro, transformator, övergång, diverse plintar, lyktor
Hr 800 med skador, lösa delar, ej funktionstestade, diverse skador, några skadade fabriksförpackningar samt 2 kataloger medföljer
402414
2016-09-06