Ljuskrona i rokokostil
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSKRONA, med olikslipade prismor, rokokostil, 1900-tal, för 6 ljus, elektrifierad, stomme i mässing, höjd 93 cm, diameter ca 60 cm,
PROVENIENS: Restaurant Pelikan, Södermalm, Stockholm
Enstaka primor med nagg
402445
2016-09-04