Ljuskrona i rokokostil

Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

LJUSKRONA, med olikslipade prismor, rokokostil, 1900-tal, för 6 ljus, elektrifierad, stomme i mässing, höjd 93 cm, diameter ca 60 cm,
PROVENIENS: Restaurant Pelikan, Södermalm, Stockholm

Enstaka primor med nagg

402445

2016-09-04