Birger Halling oljemålning

Birger Halling oljemålning
Birger Halling oljemålning
Birger Halling oljemålning
Birger Halling oljemålning

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BIRGER HALLING (1907-1996): "Lek med Lille herr Appel", monogramsignerad BH samt med påskrift atergo "Lek med Karel Appel 1976 (Pelikan) 1982", olja på pannå, ca 72x61 cm
PROVENIENS: Restaurant Pelikan, Södermalm, Stockholm

402477

2016-09-04