Äldre böcker 1700-1800-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÖCKER, ÄLDRE, 1700-1800-tal, bl.a. historia, memoarer mm., bl.a. Lünig, Literae procerum Europae, 1712 (2 delar av 3), (Fredrik II), Recueil des Oeuvers du philosophie de Sans-Souci, I-III, 1762, bl.a. böcker ur Carl Gustaf von Liewens bibliotek och Björnstierna,
Samtida skinnband, hfrbd och häften.
Vissa skador och defekter, delvis nötta band
402510
2016-09-08