Äldre böcker 1700-1800-tal

Äldre böcker 1700-1800-tal
Äldre böcker 1700-1800-tal
Äldre böcker 1700-1800-tal
Äldre böcker 1700-1800-tal
Äldre böcker 1700-1800-tal
Äldre böcker 1700-1800-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÖCKER, ÄLDRE, 1700-1800-tal, bl.a. historia, memoarer mm., bl.a. Lünig, Literae procerum Europae, 1712 (2 delar av 3), (Fredrik II), Recueil des Oeuvers du philosophie de Sans-Souci, I-III, 1762, bl.a. böcker ur Carl Gustaf von Liewens bibliotek och Björnstierna,
Samtida skinnband, hfrbd och häften.

Vissa skador och defekter, delvis nötta band

402510

2016-09-08