Väggpendyl Anders Rundelius
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VÄGGPENDYL, 1700-tal, gustaviansk, urtavlan märkt A Rundelius Stockholm, (Anders Rundelius 1746-1809), förgylld, skuren dekor, medaljong i vitt och blått, vit urtavla med arabiska siffror, höjd ca 88, 52x12 cm, pendel och nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Smärre skador
402609
2016-09-02