Väggpendyl Anders Rundelius

Väggpendyl Anders Rundelius
Väggpendyl Anders Rundelius
Väggpendyl Anders Rundelius
Väggpendyl Anders Rundelius

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VÄGGPENDYL, 1700-tal, gustaviansk, urtavlan märkt A Rundelius Stockholm, (Anders Rundelius 1746-1809), förgylld, skuren dekor, medaljong i vitt och blått, vit urtavla med arabiska siffror, höjd ca 88, 52x12 cm, pendel och nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Smärre skador

402609

2016-09-02