Japanskt träsnitt

Japanskt träsnitt
Japanskt träsnitt
Japanskt träsnitt
Japanskt träsnitt

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

UTAGAWA KUNISADA (Toyokuni III), 1786-1864: triptyk, skådespelare, utgivare Yamamoto Heikichi, censturstämplar Kimugara Fusajiro/Yoshimura Gentaro 1843-46, signerad Toyokuni ga, träsnitt, 37x74 cm, oramade

Fläckar, småhål, marginalskador

402629

2016-09-02