Salongsgrupp Karl-Johan stil 8 delar

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALONGSGRUPP, 8 dlr, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft, mahognyfanér, bestående av soffa, 2 karmstolar med fast sits, sadelgjord, 4 stolar med fast sits, sadelgjord, klaffbord med utdragbar låda med nyckel, bordsben försedda med tassar, soffans mått höjd ca 90, längd ca 215x78, sitthöjd ca 45, karmstolarnas mått höjd ca 90, 59,5x46,5, sitthöjd ca 47, stolarnas mått höjd ca 86, 44x38,5, sitthöjd ca 45, klaffbordets mått höjd ca 75, 86,5-123,5x64,5 cm

Bruksslitage på samtliga möbler. Faneravslag på bordets ena klaff och på bordsben. Ena stol har kaffefläckar på sits.

402987

2016-09-04