Rosenthal "Maria"
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROSENTHAL, "Maria", servisdelar, 94 dlr, porslin, Tyskland, bestående av 18 tallrikar, Ø 24 cm, 11 tallrikar Ø 24 cm, 11 tallrikar Ø 17 cm, 12 djupa tallrikar Ø 21 cm, 12 soppskålar Ø 17 cm, 12 buljongkoppar Ø 14 cm med fat, 4 serveringsfat/-skålar i olka storlekar, 2 såsskålar, salt- och pepparkar, 2 mindre, 2 större ljusstakar, 1 kandelaber, 2 serveringsskålar, varav en med lock
Smärre slitage, enstaka nagg kan förekomma
403252
2016-09-06