Rosenthal "Maria"

Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ROSENTHAL, "Maria", servisdelar, 94 dlr, porslin, Tyskland, bestående av 18 tallrikar, Ø 24 cm, 11 tallrikar Ø 24 cm, 11 tallrikar Ø 17 cm, 12 djupa tallrikar Ø 21 cm, 12 soppskålar Ø 17 cm, 12 buljongkoppar Ø 14 cm med fat, 4 serveringsfat/-skålar i olka storlekar, 2 såsskålar, salt- och pepparkar, 2 mindre, 2 större ljusstakar, 1 kandelaber, 2 serveringsskålar, varav en med lock

Smärre slitage, enstaka nagg kan förekomma

403252

2016-09-06