Förgyllda appliquer 1700-tal

Förgyllda appliquer 1700-tal
Förgyllda appliquer 1700-tal
Förgyllda appliquer 1700-tal
Förgyllda appliquer 1700-tal
Förgyllda appliquer 1700-tal
Förgyllda appliquer 1700-tal
Förgyllda appliquer 1700-tal
Förgyllda appliquer 1700-tal
Förgyllda appliquer 1700-tal
Förgyllda appliquer 1700-tal

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

VÄGGAPPLIQUER, 1 par, 1700-tal, förgylld brons, rokoko, för två ljus vardera, dekor av putti, delvis genombruten dekor, total höjd ca 40 cm

Slitage, borrade hål efter eldragning

403290

2016-09-06