Thersners litografier slott i Skåne

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅNE. THERSNER, ULRIC, - THORA. (Ur Fordna och närvarande Sverige. Skånska utsigter. Stockholm 1816-23).

Tvär folio (360x480 mm, band, planscher ca 310x410 mm). Ca 25 st graverade eller litograferade planscher, inbundna i senare halvklotband.
Ej komplett

Vissa fläckar och skador. Några dubbletter.

403300

2016-09-14