Ägg Meji Japan emaljfärger på porslin

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ÄGG, porslin, Satsuma, Meji Japan, 1900-talets början, dekor i emaljfärger, 2 delad, kant i mässing, höjd 15 cm

Invändig lagning, kantnagg

403514

2016-09-06