6 kolorerade gravyrer Suecia Antiqua bl.a. Tessin
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
GRAVYRER UR DAHLBERG. 7 kolorerade graverade planscher ur Erik Dahlberg, Suecia Antiqua et Hodierna, tidigt 1700 -tal. Tessinska palatset, Wrede, Noor, Hörningsholm, Hässelby, Hesslebyholm och Ullsunda.
Fläckar, veck, lagningar i marginal, 2 med ny marginal
403596
2016-09-08