Bergère 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BERGÈRE, gustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall, sitthöjd 33, total höjd 74 cm
Omarbetad från snurrfunktion, senare ben, slitage, dekorskador, klädseln med omfattande skador
403676
2016-09-11