Bergère 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BERGÈRE, gustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall, sitthöjd 33, total höjd 74 cm

Omarbetad från snurrfunktion, senare ben, slitage, dekorskador, klädseln med omfattande skador

403676

2016-09-11