Kina underglasyrblått

Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått
Kina underglasyrblått

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, ASSIETTER, LOCKURNA, 8 dlr., porslin, Kina, 1700- samt 1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, diameter 14-18, lockurnans höjd 13 cm

Nagg

403715

2016-09-07