Tillbaka till katalog
Affisch Auguste Herbin / Galerie Denise René
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
Beskrivning
AUGUSTE HERBIN, utställningsaffisch Galerie Denise René, Paris, färgserigrafi, 118x76 cm, tryckt av Atelier Arcay, ramad - saknar glas
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm
Konditionsrapport
Ytskador, missfärgningar
Auktionsnummer:
403728
Datum:
2016-09-07