Tillbaka till katalog

Olle Baertling signerad utställningsaffisch

Olle Baertling signerad utställningsaffisch
Olle Baertling signerad utställningsaffisch

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

Beskrivning

OLLE BAERTLING (1911-1981), Forme ouverte, utställningsaffisch för Galerie Denise René, Paris, 1972, signerad Baertling, färgserigrafi tryckt av Atelier Arcay, 95x65 cm
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm

Konditionsrapport

Auktionsnummer:

403739

Datum:

2016-09-07