Tillbaka till katalog

Sigvard Olsson tusch och collage

Sigvard Olsson tusch och collage
Sigvard Olsson tusch och collage
Sigvard Olsson tusch och collage
Sigvard Olsson tusch och collage

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

Beskrivning

SIGVARD OLSSON (född 1936): Berg vid floden, 1989, signerad Sigvard Olsson, tusch och collage, 100x70 cm
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm

Konditionsrapport

Auktionsnummer:

403744

Datum:

2016-09-07