Inge Schiöler Tema
Klubbat för:
39 000 SEK
Arviointi
20 000 SEK
Kuvaus
INGE SCHIÖLER (1908-1971): Stenig strand, Koster
Signerad och daterad Inge Schiöler 1960, olja på duk, 19x21,5 cm, Gunnar Hjortén nr 271
Proveniens: Inköpt av Sveriges Allmäna Konstförening till sin årliga utlottning.
Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer
Kuntoraportti
403751
Päivämäärä:
2016-11-20