Inge Schiöler Tema

Inge Schiöler Tema
Inge Schiöler Tema
Inge Schiöler Tema
Inge Schiöler Tema

Klubbat för:

39 000 SEK

Arviointi

20 000 SEK

Kuvaus

INGE SCHIÖLER (1908-1971): Stenig strand, Koster
Signerad och daterad Inge Schiöler 1960, olja på duk, 19x21,5 cm, Gunnar Hjortén nr 271

Proveniens: Inköpt av Sveriges Allmäna Konstförening till sin årliga utlottning.

Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer

Kuntoraportti

403751

Päivämäärä:

2016-11-20