Susan Gillhög oljemålning

Susan Gillhög oljemålning
Susan Gillhög oljemålning
Susan Gillhög oljemålning
Susan Gillhög oljemålning

Klubbat för:

1 900 SEK

2 000 SEK

SUSAN GILLHÖG (född 1950), "Mex-svensk middag för Tere och Susan", betitlad och signerad Susan Gillhög, olja på duk, ca 90 x 80 cm

PROVENIENS: Kooperativa förbundet, som i samband med förbundets 100-årsjubileum 1999 bjöd in 15 unga konstnärer till utställningen Aptitretare. Förbundet köpte samtliga utställda verk som sedan dess har hängt i förbundets lokaler. Utställningskatalog medföljer.

403768

2016-09-10