Mats Lydén oljemålning

Mats Lydén oljemålning
Mats Lydén oljemålning
Mats Lydén oljemålning
Mats Lydén oljemålning

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATS LYDÈN (född 1952), Skörden, signerad M Lydén, olja på pannå, ca 75 x 94 cm

PROVENIENS: Kooperativa förbundet, som i samband med förbundets 100-årsjubileum 1999 bjöd in 15 unga konstnärer till utställningen Aptitretare. Förbundet köpte samtliga utställda verk som sedan dess har hängt i förbundets lokaler. Utställningskatalog medföljer.

403780

2016-09-10