Anatolij Lvovic Kaplan portfölj med 26 litografier

Klubbat för:

6 800 SEK

5 000 SEK

ANATOLIJ LVOVIC KAPLAN (Vitryssland/Ryssland 1902-1980), Tevye (Tewje) The Milkman, 1966, komplett portfölj med 26 litografier samt tre försättsblad, illustrationer Sholem Aleichems (Alejim) verk med samma titel, samtliga signerade, verket numrerat 120 ur upplagan om 125 exemplar, bladstorlek 61,5x46,5 cm

Delvis något gulnade samt smärre hanteringsveck

403782

2016-09-07