Teservis 5 delar Moskva

Teservis 5 delar Moskva
Teservis 5 delar Moskva
Teservis 5 delar Moskva
Teservis 5 delar Moskva
Teservis 5 delar Moskva
Teservis 5 delar Moskva
Teservis 5 delar Moskva
Teservis 5 delar Moskva
Teservis 5 delar Moskva
Teservis 5 delar Moskva
Teservis 5 delar Moskva
Teservis 5 delar Moskva

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

TESERVIS, 5 dlr, silver, Moskva 1895, (brickan S:t Petersburg 1884), oidentifierade mästarstämplar, bricka, tekanna, sockerskål, gräddkanna och sockertång, ivändig förgyllning, ekschatull märkt XXV, total silvervikt ca 1850 g

Schatullet med slitage, en sprint saknas i sockerskrinets lock, graverade monogram

403854

2016-09-08