Tillbaka till katalog
Peter Freudenthal färgserigrafi
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
Beskrivning
PETER FREUDENTHAL (född 1938): Komposition, signerad Peter Freudenthal 1991, HC IV/V, färgserigrafi, 20x60 cm
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm
Konditionsrapport
Auktionsnummer:
403887
Datum:
2016-09-07