Lars Erik Falk Modul relief
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LARS ERIK FALK (född 1922): Modul relief 2, signerad och daterad 1973, aluminiumprofiler på trä, 35x51 cm
PROVENIENS: Konstruktiv Tendens 1973
Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm
En aluminiumprofil lös
403890
2016-09-07