Kandelabrar 1800-tal

Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal

Såld för:

33 000 SEK

Utropspris

22 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, Frankrike, delvis förgylld och patinerad brons, för 6 ljus vardera, parställda keruber uppbärandes ymnighetshorn med blomster ståendes på postament av ljus marmor, höjd ca 65 cm

403899

2016-09-08