Tillbaka till katalog

Peter Freudenthal 2 bemålade träskulpturer

Peter Freudenthal 2 bemålade träskulpturer
Peter Freudenthal 2 bemålade träskulpturer
Peter Freudenthal 2 bemålade träskulpturer
Peter Freudenthal 2 bemålade träskulpturer
Peter Freudenthal 2 bemålade träskulpturer
Peter Freudenthal 2 bemålade träskulpturer
Peter Freudenthal 2 bemålade träskulpturer
Peter Freudenthal 2 bemålade träskulpturer

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

Beskrivning

PETER FREUDENTHAL (född 1938): Två skulpturer, signerade i blyerts under basen, bemålat trä, vardera 12x8,5x5 cm
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm

Konditionsrapport

Auktionsnummer:

403911

Datum:

2016-09-07