Tillbaka till katalog
Peter Freudenthal 2 bemålade träskulpturer
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 200 SEK
Beskrivning
PETER FREUDENTHAL (född 1938): Två skulpturer, signerade i blyerts under basen, bemålat trä, vardera 12x8,5x5 cm
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm
Konditionsrapport
Auktionsnummer:
403911
Datum:
2016-09-07