Maja Kunert olja

Maja Kunert olja
Maja Kunert olja
Maja Kunert olja
Maja Kunert olja

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MAJA KUNERT (Lettland/Tyskland 1924-?), Naturvänner bland fasaner och snöripor, signerad Maja Kunert 1974, olja på pannå, 24x30 cm
PROVENIENS: Galerie Heland
Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm

403941

2016-09-08