Maja Kunert olja
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MAJA KUNERT (Lettland/Tyskland 1924-?), Naturvänner bland fasaner och snöripor, signerad Maja Kunert 1974, olja på pannå, 24x30 cm
PROVENIENS: Galerie Heland
Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm
403941
2016-09-08