Tillbaka till katalog

Serge Poliakoff utställningsaffisch

Serge Poliakoff utställningsaffisch
Serge Poliakoff utställningsaffisch

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

Beskrivning

SERGE POLIAKOFF, Galerie Berggruen, Paris, utställningsaffisch i färglitografi, tryckt av Mourlot, 54x43
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm

Konditionsrapport

Auktionsnummer:

403953

Datum:

2016-09-08