Tillbaka till katalog

Lasse Persson olja

Lasse Persson olja
Lasse Persson olja
Lasse Persson olja
Lasse Persson olja

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

Beskrivning

LASSE PERSSON (född 1937), Pyramid, 1991-92, signerad på baksidan, akryl på duk, 35x32 cm
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm

Konditionsrapport

Auktionsnummer:

403967

Datum:

2016-09-08