Tillbaka till katalog
Lasse Persson olja
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 200 SEK
Beskrivning
LASSE PERSSON (född 1937), Pyramid, 1991-92, signerad på baksidan, akryl på duk, 35x32 cm
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm
Konditionsrapport
Auktionsnummer:
403967
Datum:
2016-09-08