Bornholmsur
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GOLVUR, 1800-talets början, sk Bornholmsur, vitmålad urtavla med romerska siffror, urtavln märkt JC Lindtner, bemålat, delvis bronserat, skuren dekor, höjd ca 202 cm, lod, pendel, och nycklar medföljer
Senare bemålat, smärre ytskador, sprickor
403999
2016-09-08