Bornholmsur

Bornholmsur
Bornholmsur
Bornholmsur
Bornholmsur
Bornholmsur
Bornholmsur

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GOLVUR, 1800-talets början, sk Bornholmsur, vitmålad urtavla med romerska siffror, urtavln märkt JC Lindtner, bemålat, delvis bronserat, skuren dekor, höjd ca 202 cm, lod, pendel, och nycklar medföljer

Senare bemålat, smärre ytskador, sprickor

403999

2016-09-08