Supkalk bägare silver

Supkalk bägare silver
Supkalk bägare silver
Supkalk bägare silver
Supkalk bägare silver
Supkalk bägare silver
Supkalk bägare silver
Supkalk bägare silver
Supkalk bägare silver
Supkalk bägare silver
Supkalk bägare silver

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SUPKALK, BÄGARE, 3 st., silver, Nils Tornberg, Linköping 1797, Anders Johan Hedbäck, Karlstad 1818-1832, Johan Dragman, Arboga 1745, Carl Fredrik Sesman, Arboga 1782-1819, vikt ca 207 g

Bucklor, slitage

404068

2016-09-13