Lagerlöf: Gösta Berlings saga 1959
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MED SIGNERAD ORIGINALLITOGRAFI. LAGERLÖF, SELMA. Gösta Berlings saga. Stockholm 1959.
4:o. 1 signerad färglitografi, inklistrade kolorerade planscher o.a. ill. Hilding Linnqvist.
Oskuren i originalomslag, gulnad rygg. Pbdkassett. Bibliofilupplaga tryckt i 250 numrerade o. av konstnären signerade ex., detta nummer 173.
Se text
404205
2016-09-14