Lagerlöf: Gösta Berlings saga 1959

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MED SIGNERAD ORIGINALLITOGRAFI. LAGERLÖF, SELMA. Gösta Berlings saga. Stockholm 1959.
4:o. 1 signerad färglitografi, inklistrade kolorerade planscher o.a. ill. Hilding Linnqvist.
Oskuren i originalomslag, gulnad rygg. Pbdkassett. Bibliofilupplaga tryckt i 250 numrerade o. av konstnären signerade ex., detta nummer 173.

Se text

404205

2016-09-14