Silverbägare
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BÄGARE, silver, Fr. Oscar Ahlström (verksam 1846-1884) Södertälje 1862, välvd fot, svisselerad dekor, förgylld insida, höjd 11,5 cm, vikt ca 116 g
Buckla på fot, bucklor längs mynningskant, sliten förgyllning
404244
2016-09-09