Silverbägare

Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BÄGARE, silver, Fr. Oscar Ahlström (verksam 1846-1884) Södertälje 1862, välvd fot, svisselerad dekor, förgylld insida, höjd 11,5 cm, vikt ca 116 g

Buckla på fot, bucklor längs mynningskant, sliten förgyllning

404244

2016-09-09