Gustavianska appliquer

Gustavianska appliquer
Gustavianska appliquer
Gustavianska appliquer
Gustavianska appliquer
Gustavianska appliquer
Gustavianska appliquer
Gustavianska appliquer
Gustavianska appliquer

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

APPLIQUER, 1 par, gustavianska, för två ljus vardera, polerad brännförgylld brons, ciselerade, dekor av akantus, kannelyrer, meanderbord, festonger, krönta av flammande urnor, volutformade ljusarmar, lösa manschetter, höjd 31 cm

Förgyllning med slitage

404250

2016-09-09