Sengustaviansk stol av Ephraim Ståhl

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EPHRAIM STÅHL (stolmakare i Stockholm 1794-1820), stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, signerad ES träskuren- och pastellagedekor, sitthöjd 43 cm

Smärre pastellageskador

404388

2016-09-12