Uppläggningsfat 1700-tal Kina

Uppläggningsfat 1700-tal Kina
Uppläggningsfat 1700-tal Kina
Uppläggningsfat 1700-tal Kina
Uppläggningsfat 1700-tal Kina
Uppläggningsfat 1700-tal Kina
Uppläggningsfat 1700-tal Kina

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, längd ca 32-35 cm

Smärre nagg och glasyrbortfall

404392

2016-09-10