Taste-du-vin silver
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TASTE-DU-VIN, 2 st., förgyllt silver, C.G Hallberg, Stockholm 1948, infattade tvåkronor, diameter ca 11 cm, vikt ca 195 g
Proveniens, Kopparna bär följande ingraveringar "Af konung Gustaf V åt Hugo Hamilton vid älgjakt på Boo 29. 9. 1938" samt "Af konung Gustaf V åt Hugo Hamilton Drottningholm julen 1943".
Smärre slitage
404439
2016-09-10