Taste-du-vin silver

Taste-du-vin silver
Taste-du-vin silver
Taste-du-vin silver
Taste-du-vin silver
Taste-du-vin silver
Taste-du-vin silver
Taste-du-vin silver
Taste-du-vin silver

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TASTE-DU-VIN, 2 st., förgyllt silver, C.G Hallberg, Stockholm 1948, infattade tvåkronor, diameter ca 11 cm, vikt ca 195 g

Proveniens, Kopparna bär följande ingraveringar "Af konung Gustaf V åt Hugo Hamilton vid älgjakt på Boo 29. 9. 1938" samt "Af konung Gustaf V åt Hugo Hamilton Drottningholm julen 1943".

Smärre slitage

404439

2016-09-10