Sockerskål samt hjälmkanna

Sockerskål samt hjälmkanna
Sockerskål samt hjälmkanna
Sockerskål samt hjälmkanna
Sockerskål samt hjälmkanna
Sockerskål samt hjälmkanna
Sockerskål samt hjälmkanna
Sockerskål samt hjälmkanna
Sockerskål samt hjälmkanna

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SOCKERSKÅL, HJÄLMKANNA, 2 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder samt tårpil i underglasyrblått, guld, höjd 12-13 cm

Nagg, kannan med lagning, sockerskålen med hårfin spricka

404452

2016-09-12