Börje Veslen Skuggorna Entr´acte I-II
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VESLEN, BÖRJE. Skuggorna. Fragment ur ett händelseförlopp på ännu okänd tid och plats. 1945-46.
Stor 4to. 15 signerade litografier under passepartout (alla, passepartouter delvis ngt gulnade eller bruntonade), lösa i blå klotkassett. Omslaget lagat med ny rygg. Tryckt i 200 nr. exemplar.
VESLEN, BÖRJE. Entr´acte. (I) - II. 1944-45.
4:o. 44 litografier, varav 41 signerade författare (alla). Omslag. Upplagan tryckt i 200 nr. exemplar, dessa nr 18.
Med en extra signerad litografi och en extra signerat träsnitt.
Se text
404486
2016-09-10