Bordspendyl brons
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, bronsfodral med urtavla och detaljer i porslin, slagfunktion, urverket märkt Hy Marc, Paris, numrerat 51834, höjd 41 cm, länd 40 cm, nyckel och pendel finns
Ej funktionstestad. Slitage
404645
2016-09-11