Skål och fat Kina

Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina
Skål och fat Kina

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLFAT på fot, 2 st., BURK med lock, PERUKSTOCK, Kina 1800- och 1900-tal, dekor av emaljfärger, höjd 5-29, skålfatens längd 19 resp 26,5 cm

Slitage, nagg och enstaka bortfall

404657

2016-09-11